Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

2 Saatte Kas Gelişimi

Yavaşlayarak kas yapmaya ne dersiniz?

Gözünüzün önüne bir okul bahçesi getirin. Fitness camiası da tıpkı okul bahçesindeki öğrenciler gibi küçük gruplara ayrılmış hâldedir. Kimileri halterin gücünü, kimileri koşu kulüplerini, kimileriyse yoga stüdyolarını savunur. Ayrıca bu topluluklar çoğu zaman yalnızca kendi metotlarından fayda sağlayabildiklerine inanırlar. Fakat yanılıyorlar. Çünkü US Army Research Institute of Environmental Medicine tarafından yapılan bir araştırma, farklı yaklaşımların fitness ufkunuzu genişleteceğini söylüyor.

Yüksek ağırlıklarla çalışmayı seven bir spor salonu müdavimiyseniz ve gelişiminiz plato evresine girdiyse, yol koşularında yeni bir geçmez. Kendini spor salonunda tüketenler, kardiyonun katabolik olduğunu ve 5K üzerin-deki tüm mesafelerin kendilerini Mo Farah’a dönüştüreceğini söyler durur. Ancak bilim, bu kişilerle aynı fikirde değil.

Araştırmacılar, iki saatlik bir kardiyo sean-sının aynı süre boyunca yapılan kuvvet antrenmanlarından daha fazla büyüme hormonu salgılamanıza yardımcı olacağını söylüyor. Hipofiz bezleriniz tarafından salgılanan bu yük protein sentezinizi ve kas gelişiminizi artırıyor. Üstelik daha da ileri gidip yağ yakımınızı bile hızlandırabiliyor.

Kısacası, bu yıl yeni yöntemler deneyerek daha kapsamlı bir sporcu olabilirsiniz. Öncelikli amacınız kütle kazanmak olsa dahi antrenman programınıza uzun pazar koşuları eklemek, pazartesi günü yapacağınız biceps curl egzersizini kimyasal açıdan destekleyebi-lir. Arada bir vites küçültmek iyidir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register