Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Altın Oran

Gün boyu tok bir karınla dolaşmak için makro besin öğeleri arasındaki altın oranı bulmalısınız. Aşağıdaki mini rehber, kontrollü atıştırmanıza da yarayacak.

1 Protein

Tok tutucu özelliğiyle yumurta, en iyi kaynaklardan biri. Washington Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, yüzde 30 protein içeren bir beslenme planı uygulayanlar, günde ortalama 441 kalori daha az aldı.

2 Yağlar

Orta derecede yağ içeren (yüzde 35’ten yüksek) beslenme planları, daha büyük çaplı zayıflama başarılarıyla ilişkilendiriliyor. Yalnız, doymamış olması önemli. Somona en iyi alternatifi arıyorsanız, yer fıstığı ezmesi tüketin.

3 Karbonhidrat

Vücutta yavaş sindirilmesi için, düşük glisemik endeksli olanları tüketin. Yulaf harika bir seçenektir. Özellikle de antrenman sonrası kahvaltısına dahil ettiğinizde, gün boyu açlık hissetme ihtimalinizi azaltır.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register