Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Aşırı Terliyorsanız Ne Yapmalı?


Sıcak günlerde koşuyorsak fazladan terleyebiliyoruz. Bunun sebebi nedir ve ne yapmalı?

Antrenör Bobby McGee, “Sıcak bir yarış gününe uyandığınızda, uzun koşunun zorluğu merkez bölge ısınızla beraber katlanarak artar” diyor. Kan akışınız sizi soğutmaya çalışarak sindirim sisteminizden cilt yüzeyinize doğru hareket edeceği için bağırsaklarınızda bir rahatsızlığı tetikleyebilir. Bu durum ter ile attığınızı geri kazanmanızı zorlaştırır. Yürümek ise size yatışmanız ve takviye almanız için fırsat tanıyarak yorgunluğunuzu uzaklaştırır.

GERÇEKLEŞTİR:
Önceden planladığınız koşu-yürüyüş planına sadık kalın, ancak esnek olun. Örneğin, gölgelik bir alana denk geldiyseniz orayı yürüyerek geçerek bu fırsattan yararlanın, diyor Rebekah Mayer. Eğer mümkünse, yürüyüş sırasında soğuk bir su ve bir sünger yardımıyla kendinizi terden arındırın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register