Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ayakta Kalın!


Kas dayanıklılığınızı izometrik antrenmanlarla artırın.

Untitled-1

En güçlü olan hayatta kalır ve elbette fark edilen o olur. Yorgunluğa karşı çıkmak yarışta ayakta kalmanızı sağlar. Ayakta kalan son kişi siz olmalısınız. Üç klasik hareketten oluşan izometrik antrenmanı yaparak merkez bölgenizi güçlendirin. Phoenix’teki ActivPrayer spor salonunun sahibi David Jack “Egzersizleri haftada bir yaptığınız durumda her bir kas lifinizdeki enerji üreten mekanizmaların işlevlerini artırırsınız” diyor. Sonuç mu? Sadece daha büyük ağırlıklar kaldırmakla yetinmeyip tekrar ardına tekrar yapmak isteyeceksiniz.

Aşağıdaki hareketleri dilediğiniz sırayla yapabilirsiniz. Her bir hareketi formunuzu bozmadan yapabildiğiniz kadar yapın. Ardından bir sonraki harekete geçebilirsiniz. Hedefiniz programı beş dakikada bitirmek olmalı. Hareketler arasında dinlenmeyin.

Yüzüstü yere uzanın. Kollarınızı omuz genişliğinden biraz daha geniş açın. Ayaklarınızı birleştirin. Bacaklarınız ve kollarınız gergin olmalı. Göğsünüz yerden üç santimetre yukarıda olana kadar vücudunuzu yere yaklaştırın ve bu şekilde bekleyin.

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı omuz hizasında gergince önünüzde uzatın. Ardından bacaklarınız yere neredeyse paralel gelene kadar squat yapın. Bu şekilde beş saniye boyunca bekleyin.

Sol ayağınızı 60-70 santimetre kadar önünüzde uzatın. Sol diziniz 90 derecelik açıyla kırılana ve sağ diziniz neredeyse yere değene kadar vücudunuzu yere yaklaştırın. Bu şekilde bekleyin. Ardından hareketi sağ bacağınızla tekrar edin.

 

You don't have permission to register