Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Video yükleniyor

Batuhan Eruygun’dan Karın Seti


Milli Atlet Batuhan Eruygun, Runner’s World Türkiye’ye özel karın seti ile antrenman tutkunlarına ilham olmaya devam ediyor.

Batuhan Eruygun Kimdir?

1991 yılında Üsküdar’da doğan Batuhan, sporcu bir ailenin çocuğu. Atletizme başlayana kadar farklı branşlar da denemiş:

Babam hentbol milli takımının ilk kaptanıymış. Annem ise uzun yıllar voleybol oynamış. Dört yaşında jimnastikle başladığım spor hayatıma, 8 yaşında atletizme geçiş yaparak devam ettim. Beden eğitimi öğretmeni olan babam, okulunda atletizm takımı kurmuştu. Kendi okulu yarışa giderken beni de okuduğum okul adına yarışmalara sokmuştu.

Daha 17 yaşında kendi kategorisinde dünyanın en iyi beşinci derecesine sahip olan, Türkiye ve Balkan rekorlarını kıran ve 110 metre engelliyi 14 saniyenin altında koşan ilk Türk sporcu unvanını alan Batuhan Buğra Eruygun 2013 yılında spora iki sene uzak kaldı. Tam spora dönecekken kansere yakalandı. Birçok insan ayakta kalmakta ve mücadeleye devam etmekte zorlanabilir. Ama Batuhan Buğra Eruygun onlardan biri değil. Önce kanseri yenen sonrasında da atletizme geri dönen bu Eruygun, 2018 yılında Balkan ve Türkiye şampiyonluklarıyla dikkat çekici bir geri dönüşe imza attı. Kim ondan daha iyi bir ilham kaynağı olabilir? Bizleri kırmadı ve Runner’s World Türkiye takipçilerine özel bir video yolladı.

Atletten Esneme hareketleri videosunu da izlemeyi unutmayın!

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register