Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

En İyi Kardiyo Egzersizi; Koşu

Koşu bantlarında onlarca insan koşu bandı üzerinde saatlerini boşa harcamıyor. 

  1. Koşu bandında koşarken bacaklarınız hiçbir zaman tamamen gergin duruma gelmemelidir. Dizlerinizin hep bükük olmasına koşu boyunca dikkat edin. Ne kendinizin ne de altınızda akan bandın bacaklarınızı gergin duruma getirmesine izin vermeyin.
  2. Kardiyo egzersizi yapacağım diye, koşu bandında uzun adımlarla koşmanızın bir faydası yoktur. Ayaklarınız bacaklarınızın hizasından sadece biraz daha önde olsun. Zaten altınızdan akan bant sizin adım uzunluğunuzu belirler.
  3. Koşu bandında gövdenizi öne yatırmamaya dikkat etmelisiniz. Bant zaten ayaklarınızı geriye doğru çeker. Sizin göreviniz ayağınızı bandın desteğinden kurtarmak ki düşmeyesiniz. Bant ayaklarınızı geri götürmeden siz ayaklarınızı yerden kaldırmalısınız.
  4. İşte bu kardiyo egzersizinde en çok atlanan noktalardan biri; Vücudunuzu fizyolojik ve psikolojik olarak tekrar normal değerlere döndürmek için koşu bandı seansının cool-down bölümü önemli bir rol oynar. Beş on dakikalık yavaş tempoda yapılan bir koşu ve sonrasında yapacağınız esneme hareketleri kaslarınızı rahatlatacaktır.
  5. Kardiyo egzersizleri içinde koşu bambaşka bir yere sahiptir. Ne de olsa koşu bandı 30 dakika koşarak 350-400 kalori (kişinin metabolizmasına göre değişir) harcayabilirsiniz. Tabii doğru koşarsanız bu değeri yukarılara taşıyabilirsiniz. İşte koşu bandı üzerinde daha uzun süre koşmanızı sağlayacak teknikler.
  6. Koşu bandında hedefiniz düz bir zeminde koşmak olsa bile eğimi yüzde 1-3 arasına ayarlayın. Bu sayede açık havada ve düz zeminde koşarken ki şartları sağlamış olursunuz.
You don't have permission to register