Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Karın Kası Yapmanın Hızlı Yolu

Yaz sonunda geldi. Plajları karın kaslarıyla arşınlamak kim istemez? Bulgarian Halo-To-Arm Throw egzersiziyle merkez bölgenizi istediğiniz gibi inşa edebilirsiniz.

Plank ve mekik egzersizleriyle geçen bir yılı daha geride bıraktığınıza göre, karın antrenmanlarınızda yenilikler yapmaya başlayabilirsiniz. Bulgarian bag ile yapacağınız bu ileri seviye egzersiz, bütün sıkıcı antrenman programlarını canlandırma özelliğine sahip. Ayrıca uğrunda ter döktüğünüz 6-pack’lere, egzersizin az kullanılan bir hareket düzlemi olan dönüşleri de yaptırması sayesinde kavuşabilirsiniz. Merkez bölgenizin tamamını çalıştıran bu egzersiz, rectus abdominus kasınızı yüzeysel olarak uyarmakla kalmaz, başınızın etrafında 20 kiloluk bir ağırlık çevireceğiniz için karın kaslarınızın fonksiyonelliğini de artırır.

İnsanların tüm gün masada otururken veya mekik egzersizleri esnasında dönüş hareketleri yapmadığını söyleyen Train Strong antrenörü Matt Shore, “Bulgarian halo-to-arm throw egzersiziyle, vücudunuzu bu hareket kalıbında çalıştırarak merkez bölgenizi bambaşka seviyelere taşıyabilirsiniz” diyor. Yani bu dönüş, merkez bölgenizi büyük oranda etkileyerek karın ve oblik kaslarınızı ortaya çıkarmak adına birebirdir.

Bununla birlikte, Bulgarian halo-to-arm throw egzersizi, amacınız merkez bölgenizi güçlendirmekten ziyade burada konuşlanmış inatçı yağları yakmak olsa bile, işinizi görecektir. Bu egzersiz, birçok kas grubunun birlikte çalışmasını sağlayacağı için metabolizmanızı da hareketlendirerek kalori yakımınızı ciddi anlamda artırmanıza yardım eder.

Hareketin tekniğine yeterince hakim olursanız, bir ay gibi kısa bir sürede sonucu görebilirsiniz. Shore, “Kazanımlarınızı hızlandırmak için hareketi haftada üç kez, 20 tekrardan 5 set yapabilirsiniz” diye tavsiye ediyor. Bir çanta dolusu yağ yakmaya hazır olun.

1 / Sımsıkı Tut

Bulgarian bag’i dizlerinizin altında tutarak, tutacaklarını size rahat gelen bir şekilde kavrayın. Ön kollarınız sert bir şekilde çalışacak; çantanın fırlaması hasara neden olabilir. Derin bir nefes alıp verin ve karın kaslarınızı sıkarak dönüşü başlatmaya hazır olun.

2 / Sağlam Savur

Çantayı solunuza doğru yatay bir şekilde savurun. Kaval kemiklerinizi kavisli bir açıyla geçmeden önce kollarınızı düzleştirin. Merkez bölgeniz bu aşamada devreye girecektir: Savurmanın yarattığı devinime karşı koyarak gövdenizi sabit ve dik tutun.

3 / Turu Başlat

Çantanın gitmesine izin vermeyin. İvmesinden faydalanarak, omuzlarınızı açmak için başınızın arkasından geçirmeye başlayın. Dönüşü yaparken, biceps kaslarınızın başınızın önünden geçmesini ve çantanın omuzlarınız boyunca seyahat etmesini sağlayın.

4 / Yakala

Çanta başınızdan aşağıya doğru inmeye başladığı zaman, kalçanızı bükerek öne eğilin. Kolunuzu vücudunuzun arkasına götürerek çantayı tutun. Bir an duraklayın, ardından hareketi tersine doğru uygulayın. Biraz durup nefes alın; bu set canınızı yakacak.

Bu hareketi yaparak merkez bölgesi definisyonu, kalori yangını, taş gibi bir el sıkışma kazanacaksınız!

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register