Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kettlebell Front Squat Yapmak


Ünlü bisikletçi Chris Hoyd’un quadriceps kaslarını oturarak kazanamazsınız. Ama bel problemleri kazanabilirsiniz. Leg press hareketini yanlış yapmanın birçok bel sorununa neden olabileceğini söyleyen P4 Virtual Trainer’ın kurucusu Dylan Jones, “Ayrıca ağırlık yığınının altına pim takıp dizlerinizi nadiren büküyorsanız, eklediğiniz ağırlıkla kendinizi kandırıyorsunuz” diyor. Hile yapmak sizi zafere götüremez.

Kettlebell Front Squat Nasıl Yapılır?

Squat her ne kadar vücudunuzun tüm kaslarını çalıştıran etkili bir hareket olsa da, ağırlığı sırtınız yerine vücudunuzun ön tarafına yüklemenin ciddi omurga problemleri yaşama riskini azalttığını söyleyen Jones, “Bu şekilde bacaklarınızdaki direnci daha fazla artırabilirsiniz” diyor. İki adet kettlebell’i alın ve göğsünüzün önünde tutun. Avuç içlerinizi kendinize doğru çevirin ve ağırlığı ön kolunuza yerleştirin. Ayaktayken kalçanızı geriye ve aşağıya doğru itin. Üst vücudunuzu kilitleyin ve ağırlığın topuklarınıza binmesini sağlayın. Ayrıca ekstra denge hareketleri yapmak, vücudunuzun büyüme hormonu salgılamasını sağlayabilir. Bu yüzden hareketin en alçak evresinde bir an durun ve nefesinizi verin. Daha sonra kalkın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Bu şekilde bir tekrar, 10 tekrar kadar etkili olabilir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register