Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Kiloları Geri Almak

Kendini diyete en çok adayan kişiler dahi motivasyonları azaldığında ve açlık kendini gösterdiğinde yeni, daha düşük kilolarını sürdürmekte zorlanıyor.

Uzun süreli kilo verme çalışmaları da aslında rahatsız edici bir trendi gösteriyor: Altı aylık bir süreçte neredeyse herkes kilo vermeyi bırakıyor; yeniden almaya başlıyor.

Problem, kilosu azalmış vücudunuzun farklı yapılanmış olması. Daha az kalori yakıyorsunuz ve daha düşük leptin, yani doyma hormonu seviyeleri nedeniyle daha fazla yemek istiyorsunuz.

Çözüm

Egzersiz verilen kiloyu koruma konusunda büyük bir faktördür. Pennington’dan Yard. Doç Dr. Tim Church ve Beslenme Davranışı, Kilo Yönetimi ve Sağlık Geliştirme Laboratuvarı’nın yöneticisi Corby Martin, vücudunuzun iştahınızı harcadığınız enerjiye eşitlemesi için fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyduğunu ileri süren yeni bir çalışma yayımladı.

Dr. Church’ün çalışmaları, hem kardiyo hem de güç antrenmanı yapmanın yalnızca tek birini yapmaktan daha iyi olduğunu gösteriyor. Dayanıklılık egzersizleri siz antrenman yaparken çok fazla kalori yakıyor ve ağırlık çalışması da kas kütlenizi artıyor veya en azından koruyor. Bu kombinasyon, enerji olarak kullanarak veya antrenmanlarınızdan sonra iyileşme sürecinde glukozu kaslarınızda depolayarak kan dolaşımınızdan şeker ve yağ asitlerinin temizlenmesine yardımcı oluyor.

YEMEK GÜNLÜĞÜ TUTUN: Egzersiz çözümün yalnızca bir kısmı. Bazen hayat tarzınızla ilgili tüm bileşenleri, beslenmeniz de dâhil olmak üzere kayıt altına almalısınız. “Çoğu insan için yemek günlükleri genellikle fazla uğraştırıcı,” diyor Church. “Ancak verdiği kiloları sürekli geri alan erkekler nerede yanlış yaptığını bilmelidir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register