Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşmayanlar için Koşun

Beş kıtada, 35 ülkede, 37 farklı lokasyonda aynı anda koşulacak olan Wings for Life World Run, 4 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

“Dünya koşamayanlar için koşacak” sloganıyla omurilik felcine dikkat çekmek ve omurilik yaralanmalarının tedavisiyle ilgili yapılan bilimsel araştırmalara fon sağlamak amacıyla, Wings for Life World Run etkinliği düzenleniyor. Omurilik felcinin kalıcı tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlayan Wings For Life Vakfı yararına düzenlenen organizasyonun elçilerinden, oyuncu Burcu Kara, milli sporcular Ahmet Arslan ve Naz Aydemir de etkinliğin önemine dikkat çekiyor. Elde edilen tüm gelirin omurilik felci araştırmalarına aktarılacağı yarışın Türkiye’deki adresi Alanya. Dünya çapında üç milyon kişi omurilik sakatlanması sebebiyle engelli bir yaşam sürmek zorunda. Yapılan araştırmalara göre her yıl 130 bin kişi daha omurilik sakatlanması yaşıyor ve felç geçiriyor. Türkiye’de ise 150 binin üzerinde omurilik felçlisi olduğu tahmin ediliyor.

KAYDINIZI YAPTIRIN

Yarışa katılan ülkelerden amatör koşucular ve profesyonel atletler dahil her düzeyde sporcu, Wings for Life World Run’da koşabiliyor. 20 Nisan Pazar gecesine kadar Wingsforlifeworldrun.com adresinden kayıt olabilirsiniz. Alanya’da Kızıl Kule’nin önünden başlayacak olan parkur, Antalya’ya doğru sahilin yanındaki ana yoldan devam edecek. Yüz binlerce kişinin yarışacağı, tüm dünyada aynı anda başlayacak olan bu küresel yarışta bitiş çizgisi olmayacak. Yarış başladıktan yarım saat sonra, başlangıç noktasından yola çıkan takip aracı tarafından geçilen katılımcılar elenecek. Her ülkedeki takip araçlarından alınan sinyallere göre, sona kalan kadın ve erkek iki yarışmacı global yarışın kazananları olacak. Global birinciler dünya turu kazanırken, her ülkenin kadın ve erkek birincileri ise gelecek yıl istediği bir parkurda koşma hakkına sahip olacak.

You don't have permission to register