Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Koşu Sonrası Ödülünüz Hazır: Chipotle Soslu Hindi Burger


Chipotle soslu hindi burgeri koşudan sonra bir ödül olarak görebilirsiniz. Enerji deponuzu doldururken sizi aradığınız lezzetle de buluşturacak özel tarifimiz için okumaya devam edin. 

MALZEMELER 

680 g hindi kıyması (hindi göğüs kıyması olmasın)
4 yemek kaşığı kırmızı acı biber konservesi, doğranmış
75 g (1/2 orta boy) soğan, kıyılmış
2 diş sarımsak, kıyılmış sıvı yağ, ızgara için
115 g beyaz peynir, parçalanmış
4 tam tahıllı hamburger ekmeği
1 avokado, ezilmiş
8 yemek kaşığı kaşık salata (domates, biber, soğan ve maydanoz içeriyor)
4 yaprak marul

YAPILIŞI 

Izgarayı orta-yüksek ateşe ayarlayın. Geniş bir kâseye hindi kıyma, acı biber konservesi, soğan, sarımsak ve tuzu ilave edin. Çatalla tüm malzemeler birbirine iyice karışana kadar nazikçe karıştırın. Ellerinizi ıslatarak karışımdan 4 hamburger köftesi çıkarın ve ortalarına bastırarak çukurlaştırın.

Izgaranın tellerini yağlayın. Köfteleri ızgaraya yerleştirin, kapağını kapatarak ızgara izi çıkana kadar ort. 5 dk pişirin. Köfteleri ters çevirin ve her birinin üzerine ikişer yemek kaşığı beyaz peynir ekleyin. Kapağı tekrar kapatın ve ortalama 5 dk daha pişirin. (Et termometreniz varsa, köftelerin iç sıcaklığı 73 derece civarında olmalı.)

Köfteler ızgaradayken ekmekleri hafifçe kızartın. Ezilmiş avokadoyu ekmek içlerine eşit şekilde dağıtın. Her bir köfteyi tabana koyun, üzerine iki yemek kaşığı kaşık salata ve marul yaprağını yerleştirin, diğer ekmek dilimiyle kapatın ve servis edin.

You don't have permission to register