Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Londra’daki Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Mide İltihabı Salgını

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda mide iltihabı salgını yaşandı. 

Bu sene çeşitli sürprizlere ve izlemesi birbirinden keyifli rekabetlere şahit olan Dünya Atletizm Şampiyonası cephesinden tatsız bir haber var. Organizatörlerin ve İngiltere Halk Sağlığı Kurumu’nun açıklamalarına göre, bu şampiyona için Londra’ya gelen ve aynı otelde kalan 30 sporcu ile personel mide iltihabı geçirdi. Hatta salgın nedeniyle zehirlenen Botsvanalı atlet Isaac Makwala 200 metre, İrlandalı atlet Thomas Barr ise 400 metre engelli yarışlarından çekildi. Makvala,  dün 200 metrede yarı finalde yarışacaktı. 400 metrede yarışıp yarışmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ayrıca organizatörlerden yapılan açıklamada  “Dünya Şampiyonası için resmi takım otellerinden birinde konaklayan takım sporcuları için bildirilen birkaç mide iltihabı vakası daha mevcuttur” ifadesi yer aldı. Adı açıklanmayan otelde geçen hafta da bazı Alman ve Kanadalı sporcularda benzer rahatsızlıklar görüşmüştü. Almanya kafilesi bunun üzerine otelini değiştirmişti.

Otel yetkililerinin  IAAF (Uluslararası Atletizm Federasyonu) yetkilileriyle yaptıkları ortak çalışma sonucu sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını tespit ettikleri belirtildi.

 

Kaynak: BBC Türkiye

You don't have permission to register