Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu

Mayıs 2011 yılında Bozcaada koşusuna destek ile başlayan serüven, yılda en az üç yarış yapmayı misyon edinmiş bir ekiple yoluna devam ediyor. Türkiye’de daha önce koşu yarışı yapılmamış lokasyonlardan çıkışını alan New Balance koşuları, bulundukları illerde gelenekselleşmesi için teklifler alan nitelikte gelişimini sürdürüyor. 2014 yılının ilk New Balance koşusu Bozcaada’da 10 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek…

Bozcaada’da 4.’sü gerçekleştirilecek olan New Balance koşusu 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü 14:00’da start alacak. Yine yarı maraton ve 10km kategorilerinde koşulacak olan yarış Jandarma Komutanlığı önünde başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.

Yarış öncesi toplanma alanı Cumhuriyet Meydanı… Bu meydan Geyikli-Bozcaada seferleri yapılan Bozcaada iskelesine yaklaşık 200 metre uzaklıkta. Bu meydanda New Balance logolu çardaklar altında dinlenme alanları koşucuları ve ailelerini karşılayacak. Ayrıca, yarış öncesi toplu ısınma aktivitesi de burada yapılacak.  Aileler, arkadaşlar ve seyirciler, yarış sonrası bu alana geri dönecek sporcuları beklerken müzik yayınını dinleyip keyifli zaman geçirebilecekler.

Kontenjan 2000 koşucu ile sınırlı… Kayıtlar Mart ortasında başlayıp, kontenjan dolana dek ya da 6 Mayıs tarihine kadar www.newbalancerun.com sitesinden gerçekleştirilecek ve bu tarihlerden sonra kayıt imkanı olmayacak.

Koşuda 18 yaş alt sınırı bulunmakta. Yalnızca 16-18 yaş arası sporcular velilerinin noterden temin edeceği taahhütname ile 1 yıl içinde New Balance’ın düzenlediği tüm yarışlara katılım sağlayabilecekler. Ayrıntılar için New Balance ekibiyle irtibata geçilebilir…

Bozcaada’da kalmayı planlayan koşuculara, koşu kaydını yaptırmadan önce otel rezervasyonlarını garantilemeleri tavsiye ediliyor.

Kayıt:
Kayıtlar yalnızca www.newbalancerun.com sitesinden kabul ediliyor. Kayıtlar sitede anlatılan şekilde tamamlanabilir. Ödemeler kredi kartı ve havale/eft yolu ile kabul edilmekte. Bunun dışında yarış kayıt periyodu süresince New Balance mağazalarından alınacak olan performans ayakkabıları, ücretsiz kayıt imkânı sağlayacak. Yarışmacılar, kayıtlarını oluşturup, ödemelerini tamamladıktan sonra kayıtlı sporcu listesinde isimlerinin olup olmadığını kontrol etmeli. Havale/EFT yolu ile ödeme yapanların isimleri en geç 3-4 gün içinde kayıtlı sporcu listesine düşüyor, kontrol etmekte fayda var.

Kitlerin Teslimi:
Koşu kitleri www.newbalancerun.com sitesinde New Balance tarafından duyurulacak lokasyonlardan yarış öncesinde dağıtılacak.
Kitler; 1 adet NB çanta, t-shirt, yarış programı, zaman çipi ve göğüs numarasından oluşuyor.

Parkur:
Parkur; Bozcaada İlçe Jandarma Komutanlığı önünden başlayarak, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. 10K koşanlar, bu parkurda 4.5km’den geriye dönerek Cumhuriyet Meydanı’nda koşularını bitirecekler. Yarı Maraton koşanlar ise parkur haritasında işaretli bölgeden koşarak tam tur yapacaklar. Her iki koşu da saat 14:00’te start alacak.

MİNİKLER KOŞUSU
Bu sene, New Balance minik sporcuları da unutmuyor ve Bozcaada Koşusu’na, Minikler Koşusu’nu dahil ediyor. 4-6 yaşları arasındaki minik koşucuların kayıtları 10 Mayıs Cumartesi günü 9.30-10.30 saatleri arasında alınacak. 200 metrelik Minikler Koşusu saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek. Üstelik bu sene minikler de Bozcaada Koşusu t-shirtleriyle ebeveynleriyle uyumlu olma şansı yakalıyor.

BOZCAADA KOŞUSU SOSYAL MEDYA YARIŞMASI

Bu sene New Balance, Bozcaada Koşusu’na özel sosyal medya yarışması düzenliyor. Jüri tarafından belirlenecek olan yarışmanın birincisi, bir davetlisi ile birlikte New Balance’ın sponsor olduğu Marseille Cassis Maratonu’na katılma hakkı kazanacak. Kazanan yarışmacı ve davetlisinin seyahat, konaklama ve maraton katılım ücretleri New Balance tarafından karşılanacak.

Sosyal medya yarışmasına katılmak isteyenler; New Balance Bozcaada Koşusu hazırlıkları sırasında yaptıkları ısınma hareketlerinin fotoğraf ya da videosunu çekerek, #newbalancetr hashtag’i ile Facebook ve Instagram üzerinden, aynı zamanda beslenme önerilerini de #newbalancetr hashtag’i ile Twitter üzerinden paylaşabilirler.

Bozcaada’ya ulaşım ve konaklama:
Bozcaada’ya ulaşımı tüm sporcular ve aileleri kendi imkanları ile sağlamak durumunda. New Balance bu konuda herhangi bir tur şirketi ile çalışmıyor.
9 Mayıs Cuma ve 10 Mayıs Cumartesi günleri Geyikli-Bozcaada arası arabalı ve yaya olarak vapur seferleri yapan Gestaş firması, koşucular için ek seferler bulunduracak. Sefer saatleri için duyurular kayıt sitesinden takip edilebiliyor.

Ödüller:

Genel Kategori (10K ve 21K):

Kadınlar 1ncisi: Tam altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Kadınlar 2ncisi: Yarım altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Kadınlar 3ncüsü: Çeyrek altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Erkekler 1ncisi: Tam altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Erkekler 2ncisi: Yarım altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Erkekler 3ncüsü: Çeyrek altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Yaş Kategorileri (10K ve 21K):

Kadınlar ve Erkeklerde yaş kategorilerinde madalya ödülü verilecektir.
Kadınlar: 35-39 Yaş, 40-44Yaş, 45-49 Yaş, 50-54 Yaş, 55-59 Yaş, 60-64 Yaş, 65+ Yaş
Erkekler: 35-39 Yaş, 40-44Yaş, 45-49 Yaş, 50-54 Yaş, 55-59 Yaş, 60-64 Yaş, 65-69 Yaş, 70-74 Yaş, 75-79 Yaş, 80+ Yaş

PROGRAM
________________________________________
10 Mayıs 2014 Cumartesi
10 MAYIS 2014 – CUMARTESİ
09:00 – 13:30 Cumhuriyet Meydanı’nda toplanma
09:30 – 10:30 Minikler Maratonu kayıtları
11:00 – 11:20 Minikler Maratonu (Cumhuriyet Meydanı)
13:20 – 13:40 Toplu ısınma etkinliği
13:40 – 13:50 Start alanına intikal
14:00 – 14:05 Start (10K & Yarı Maraton)
15:40 – 16:15 10K Ödül Töreni
16:30 – 17:00 Yarı Maraton Ödül Töreni

You don't have permission to register