Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Oturduğunuz Yerden Spor Yapın


Antrenmanın bedeninizi biyolojik düzeyde nasıl değiştirdiği konusunda bilinçlenin ve bu değişimleri salon dışında nasıl tetikleyeceğinizi öğrenin.

Avustralya’daki Adelaide Üniversitesi’nin araştırmalarına göre, sadece yarım saatlik yoğun bir idman, beyninizin plastisitesini, yani nöral bağlantıları oluşturma ve yeniden düzenleme yeteneğini artırmaya yetiyor.

HACK’LEYIN Günlük rutininizin içerisine öngörülemezlik katarak gri maddenize onu çalıştıracak bir antrenman verin. Mesela işe giderken kullandığınız yolları değiştirin ya da playlist’iniz yerine bir podcast dinleyin.

Genel kanının aksine, antrenmanın ciğer kapasitesi üzerinde pek az etkisi vardır. Bunun yerine, kalbin işlevini artırarak vücudun kaslara daha fazla oksijen taşımasına yardımcı oluyor. 

HACK’LEYIN Exeter Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre, pancar ya da yeşilliklerde bulunan nitratlar, antrenmanın oksijen maliyetini düşürerek daha fazla zorlanmanıza yardımcı oluyor.

Appalachian Devlet Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre, 45 dakika boyunca yoğun bisiklet sürmek vücudun dinlenme halindeki metabolik hızını 14 saate kadar artırıyor.

HACK’LEYIN Düzenli olarak soğuk su içmek vücutta depolanmış yağları harekete geçirerek metabolizmanızı yüzde 25 hızlandırıyor.

Main Heart Clinic’in tavsiyesine göre, düzenli aerobik egzersizler yapmak kanınızdaki kalbe zarar veren LDL kolesterol cisimciklerinin sayısını düşürüyor.

HACK’LEYIN Bir tür B3 vitamini olan nikotin asidini yüksek dozlarda almak bu LDL cisimciklerini parçalayacaktır, ama önce aile hekimine danışın.

Daha fit hale geldikçe, hücrelerinizin pili olan ve gıdayı enerjiye çeviren mitokondrileriniz çoğalmaya başlayacaktır.

HACK’LEYIN Ontario’daki McMaster Üniversitesi’nin çalışmaları, masaj terapisinin kaslarınızda yeni mitokondri oluşumunu tetiklediğini gösteriyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register