Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Rafine Edilmemiş Tatlılar

Şekerli gevrekleri unutun. Şekerli gevreklerinizi yüksek proteinli düşük glisemik indeksli tahıllarla değiştirirseniz, kâsenizi sağlıklı faydalarla doldurabilirsiniz.

Sağlıklı kafe Maple & Fitz’den Adria Wu, dikkat etmeniz gereken kelimelerin “işlenmemiş” ve “rafine edilmemiş” olduğunu söylüyor. “Kırık tahıllar ağır işlenme belirtisidir. Tam tahıllarda lif ve besin değerleri zarar görmemiştir.” Çabuk pişen seçenekleri de yok sayın. Fazladan uykudan daha değerli olan vitamin ve mineralleri kurban etmiş olursunuz.

i) KİNOA

Çoğu bitkinin aksine kinoa, kasları besleyen aminoasitlerden olan lisin ve izolösin içermesiyle tam bir proteindir. Hafif, yemiş benzeri tadıyla tatlı yiyeceklere de uyum sağlar. Neden öğle yemeğine kadar bekleyesiniz ki?

ii) DARI

Hafif aroması darıyı kullanışlı yaparken bol karbonhidrat miktarı da (porsiyonda 36 g) kardiyo yapanlar için ideal olduğunu gösterir. Enerji üretimi için bakır yönünden de zengindir ve yulaftan daha çok B vitamini içerir.

iii) AMARANT

Diğer tahıllardan daha çok protein barındırmasının yanı sıra, buğdaydan iki kat daha fazla demir miktarına sahiptir. Ayrıca çalışmalar, bu tahılın peptitlerini daha düşük hipertansiyon ve kanser riskiyle ilişkilendirdi.

iv) YULAF

Kahvaltıların en popüler tahılı, sağlıklı şeker beta-glukan miktarını artırır ve karbonhidratların etkili bir şekilde metabolize olmasını sağlayan magnezyum içerir. Wu, parçalı karın kasları için doğal yulafı öneriyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register