Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Usain Bolt, Bu Kez Bronz Madalya Kazandı!


Emekliliğe ayrılacağını duyuran Usain Bolt, kariyerindeki son bireysel yarış olan Dünya Atletizm Şampiyonası 100 metre finalinde birinciliği Justin Gatlin’e kaptırdı. (Gatlin, 9.94’lük derecesiyle altın madalya kazandı.) ‘Yeni Usain Bolt’ olarak nitelendirilen Christian Coleman da ikinci oldu.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından İngiltere’nin başkenti Londra’daki Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen organizasyonun ikinci gününde 100 metre finali sona erdi.

Doping yaptığı gerekçesiyle çeşitli dönemlerde men cezaları alan ABD’li 35 yaşındaki atlet Justin Gatlin, büyük bir sürprize imza atarak 9.92’lik derecesiyle altın madalyaya uzandı. İkinci sırayı ise aynı ülkeden Christian Coleman 9.94’lük derecesiyle aldı.

Spor hayatındaki son bireysel yarışına çıkan dünyaca ünlü 30 yaşındaki Jamaikalı atlet Usain Bolt ise 9.95’lik derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı ve kariyerinin son bireysel yarışında biz sevenlerine adeta hayal kırıklığı yaşattı.

Ki Bolt, erkekler 100 metre (9.58 saniye) ve 200 metrede (19.19) dünya rekorlarını elinde bulunduruyordu. Ancak üçüncü olmasıyla dünya şampiyonalarındaki altın madalya sayısını yükseltemedi. Olimpiyatlarda 8 altın madalyası bulunan dünyanın en hızlı insanı konumundaki Usain Bolt, şampiyonada takımlar 4×100 metre kategorisinde de yarışarak aktif spor hayatını sonlandıracak.

 

 

You don't have permission to register