Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Vitamin Hapları

Vitaminin çoğunu haplardan almanın bir zararı var mı?

Henüz yemeklerin yerini tamamen tabletlerin alacağına inanmak için çok erken. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu konuda pek yalnız değilsiniz. Düzenli olarak besin takviyeleri kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Burada bilmeniz gereken şu: Bu ürünlere boşuna “takviye” denmiyor. Hangi takviyeyi alırsanız alın, tabağınızdaki yemeğin yerini tutmaz.

Bu takviyelerdeki lif, kalori ve yağ eksikliğinin yanı sıra, sentetik besinler vücudunuz tarafından doğal gıdalar kadar kolay işlenemiyor. Beslenme uzmanı James White, “Bazı haplar çok yavaş çözünür ve vücudun vitaminin tamamını absorbe etmesine izin vermez,” diyor.

Ancak yine de bu takviyeleri bir destek olarak kullanmak iyi bir seçenek olabilir. Takviyeleri bir tür garanti poliçesi olarak gördüğünü söyleyen White, D vitamini gibi yemek ve güneş ışığıyla yeteri kadar alınamayabilen durumlar için önemli olduğunu söylüyor. Yani, eğer doğal beslenmeniz sonucunda ortada bir eksiklik varsa, bunun için destek almanızda hiçbir sakınca yok. Sadece, bunu meyve ve sebze tüketerek yapıp yapamayacağınızı bir gözden geçirin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register