Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yaşam Süresini Uzatmak

Ömrünüzü uzatmanın en etkili yolu ne? Hızlı bir çözüm arıyorsanız, Harvard Üniversitesi’nde yapılan bu araştırmayı dikkate alın.

200,000 insan üzerinde yapılan 30 yıllık bir araştırmanın ardından, Harvard Üniversitesi araştırmacıları, klorojenik asit denilen kimyasal bir bileşiğin daha uzun bir ömrün anahtarı olabileceğini buldu. Yoğun bir gece hayatı yaşayan insanların bile dikkate alındığı çalışmada, beslenme programlarında bu antioksidanı yüksek oranda bulunduran kişilerin, daha az tüketenlere oranla daha uzun yaşadığı sonucuna varıldı. Dahası, kalp hastalıklarından kaynaklı ölüm oranı yüzde 19, diyabetten kaynaklı ölüm riskleri de yüzde 24 daha düşük çıktı. Peki ya doz? Çalışmanın yazarı Dr. Frank Hu, bu bileşiğin kahvede bol miktarda olduğunu söylüyor. Günde üç ila beş kupa kahve içmek, herhangi bir nedenle erken ölüm ihtimalini yüzde 15 azaltıyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register