Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yeni Air Max 720


Koşucular için spor ayakkabı hayati önem taşıyor. Rahatlığı ve tasarımıyla yüksek performans sağlayanlar tercih listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Yarışlarda rakiplerine üstünlük sağlayan performansları kadar tasarımlarıyla da ilgi çeken yeni modeller günümüz teknolojilerinin tüm olanaklarından faydalanıyor.

Gelişen dünyanın yeni gerçeği olan geri dönüşüm spor pazarında da artık yerini buluyor. Runner’s World Türkiye olarak yeni modelleri sizler için denerken Nike‘ın piyasaya sunduğu Air Max 720’i de inceledik. Air Max’in geleceği sayılan yeni Air Max 720, yedi özellikle benzerlerinden ayrışıyor.

1. 720, İlk Tam Boy Lifestyle Air Max Ünitesi

Air üniteleri, 20 yılı aşkın süredir Air Safari ile performans amacının dışına taşmışken günümüz teknolojileriyle günlük giyim için yeni görünümler sunabiliyor. Air Max 97’in tam uzunluktaki bir üniteyi piyasaya sürerek Air’in performans potansiyelini yeniden tanımlaması gibi, Air Max 720 de konfor beklentilerini daha da öteye taşıyor ve her bir adımı özgünleştiriyor.

2. 720, Yeni En Yüksek Hava Ünitesine Sahip

Air Max 720’nin öncülü sayılabilecek Air Max 270 ünitesi 32 mm yükseklikteyken, Air Max 720’de bu ünite 38 mm’ye çıkıyor.

3. 720, Tüm Air Max Ayakkabıları İçinde En Fazla Yaya Sahip Olanı

Air tarihindeki en yüksek topuk ünitesi, en fazla miktarda topuk hacminin yer değiştirmesine olanak tanıyor. Bu özgürlük, Air Max 720’de en üst seviyede rahatlık yaratırken, 360 ​​derecelik formuyla ayağı sarıp sarmalıyor.

4. 720 İsmi Görünür Air Ünitesinden Kaynaklanıyor

720 adı, Air ünitesinin biriminin yatay ve dikey olarak 360 derecelik göründüğü düşüncesinden geliyor.

5. 720 Ünitesine Sahip İlk Ayakkabının Tasarımı Doğadan İlham Alıyor

Enerjinin akışını ifade eden temsiller Air Max 720’nin renklerinde kullanılmış. Kuzey Işıkları, Samanyolu, gün doğumu ve gün batımı renkleri, Air Max 720’lere yansıtılmış.

6. 720 Air Ünitesinin %75’inden Fazlası Üretim Atığından Oluşuyor

Nike Air, markanın sporcular için daha sürdürülebilir bir gelecek sunması gerekliliği düşüncesinden hareketle, bu ayakkabının üretim bileşeninde %75’ten fazla alanı geri dönüştürülmüş üretim atığına vermiş.

7. 270 Ünitesi Gibi, 720 Ünitesi de Geleceğe Oynuyor

Nike, Inc.’in portföyündeki çeşitli modellerin geleceği için 720 bekleniyor. 720 Air ünitesinin potansiyelinin bir ön izlemesi, 2019’da tanıtılacak Jordan Proto-720 ile geliyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register