Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Yeşil Domatesin Faydası

Masa başında yediğiniz öğle yemeklerine taze bir dokunuş yaparak, kazanımlarınıza yeşil ışık yakın. Yazı: Derya Kuş Yavuz

Epikür felsefesini benimsemiş, duyarlı bir vücut geliştiriciyseniz, gözünüz iş arkadaşlarınızın ölü yapraklarla bezeli tabağına kayabilir. Neyse ki Iowa Üniversitesi tarafından yapılan son araştırmalar, az bilinen bir maddenin, başkalarının tabağını dikizleyip bir tutam yeşillik çalmaktan daha etkili olduğunu söylüyor. Araştırmalarda, yeşil domatesin içerisinde bol miktarda bulunan tomatidin isimli bileşenin, aynı anda hem yağ yaktırdığı hem yağsız kas kütlesini geliştirdiği hem de kas kuvvetini artırdığı ortaya çıktı. Daha önce yapılan araştırmalarda, elma kabuğunun da benzer anabolik etkiler yarattığını keşfeden araştırmacılar, tomatidinin protein sentezini artırma açısından beş kata kadar daha etkili olduğunu söylüyor.

Yeşil domates her ne kadar kas kütlesini artırsa da, özellikle kırmızı renkteki yiyecekleri seven bir spor salonu tutkunu olarak damak keyfiniz konusundaki kaygınızı da anlıyoruz. Bu nedenle yeşil domatesleri garnitür olarak bir tabağa doldurmak yerine, pançeta bifteğiyle güzel bir ikili oluşturmalarını sağlayarak kırmızı et tutkunuzu yatıştırabilirsiniz. İsterseniz şimdilik bir salata kasesi alın ve yandaki tarifle gelişimi başlatın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register